ce poate fi?

Diverse

Postata de lisette cu 13 ani in urma.

buna ziua am si eu o intrebare.mama mea in varsta de 37 de ani se plange de niste pete usor rosiatice care o mananca ingrozitor.ea a observat ca ii apar mai ales cand se enerveaza.ma puteti ajuta?imi puteti da vre-un sfat? multumesc mult.

Raspunsuri (3)

marialeea

acum 13 ani

Buna. Si fratele meu prezinta aceleasi simptome, in special cand se enerveaza. Mama ta SIGUR a observat ca acele pete apar NUMAI cand se enerveaza? Si... acele pete nu cumva se umfla? Fratele meu asa pateste. A fost si la dermato, si nu are nimic, sunt pur si simplu pe fond nervos. El ia niste calmante din plante, pe care i le-a dat medicul, atunci cand are problemele astea.

lisette

acum 13 ani

marialeea ms pt raspuns.pai da atunci ii apar cand se enerveaza sau este in situatii tensionate,cand e agitata si da se umfla dar foarte putin...si ce calmante ia recomandat?

marialeea

acum 13 ani

Pai, in primul rand, poate lua Sedatif PC, atunci cand este nervoasa. Sau Calmogen Plant. Sedatif-ul parca a fost mai eficient in ceea ce-l priveste pe fratele meu, dar... nu se stie la mama ta, sa incerce intai Calmogen Plant, apoi, daca nu observa o ameliorare, sa ia Sedatif PC.
Multa sanatate ii urez. Sa stii ca, fiind pe fond nervos, nu prea are vindecare, ci doar ameliorare. Fratele meu are chestia asta din adolescenta (iar acum e "galigan" in toata firea, are 33 de ani).
Apoi, ce sa-ti zic... daca nu e "inchisa" la minte ca fratele meu... se poate duce la psihiatrie. Si acolo i se pot recomanda calmante usoare. Hmmm, numai ca nu orice persoana accepta lucrul asta, pentru ca, gata, pentru unii, a merge la psihiatrie inseamna automat ca "esti un om nebun". Ce p***ae!! Dar... deh. Fratelui meu i s-au recomandat calmantele astea de la dermato si chiar i s-a zis sa mearga la psihiatrie, dar daca el a observat ca are o imbunatatire... nu s-a mai dus. Vezi si tu, daca mama ta nu simte o ameliorare... atunci trebuie sa o convingi sa mearga macar la medicul de familie ca sa i se prescrie vreun calmant usor. Ca petele astea care apar la nervi... nu trec sub nici o forma singure!