Ce poate fi cu mine?

Diverse

Postata de nasirc cu 12 ani in urma.

Ce poate fi cu mine? Desi am un regim sanatos de alimentatie nu sunt la servici dar am o periaoada mai grea in care invat pentru examene. Simt ca nu fac fata, nu pot retine ce invat, sunt foarte obosita, chiar si cand ma trezesc, dimineata imi sunt amortite mainile si am stari de ameteala cand ma ridic din pat sau fac efort. E adevarat ca dorm pe la 1 noaptea (e liniste si pot invata) dar ma trezesc pe la intervalul 10-12 ziua si tot franta de oboseala. Peste zi mai am activitati casnice care-mi rapesc timpul ca nu am cine sa ma ajute.
Simpt ca nu fac fata! Ce tratament naturist sa iau? Sau ce-mi recomandati?

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

sari

acum 12 ani

Cauta sa-ti organizezi mai bine ziua, scrie pe hartie cat timp aloci pt fiecare activ, si vezi unde poti sa introduci si timp pentru refacere, sport, inot, plimbari, iesiri la aer curat, ceva ce iti place mult, dansezi, pictura, alte hobby-uri si te vei reface.
Alimentatia sa fie bogata in fructe si sa nu mananci inainte de a te culca, caci atunci organele tale interne in loc sa se odihneasca , ele trebuie sa lucreze.
Cauta sa iei si memo plus este bun pt memorie, lecitina sau cauta la farmaciii ce te-ar ajuta.
Sanatate