ce parere aveti despre camera da garda a spitalului Elias?

Diverse

Postata de angela simona1 cu 10 ani in urma.

Astazi, 23.12.2013, am fost nevoita sa starbat holul spitalului Elias. Am avut un pulseu de tensiune ( 170\110), durere cu greata si varsaturi de cap, si nr trombocitelor 700 000. insa pentru ca am venit cu masina personala si nu cu ambulanta, nu am fost considerat caz de urgenta si am stat sa astept ca medical de garda cel putin sa imi ia tensiunea sau sa imi dea un banal calmant de la 13,00 pana la ora 16.00 dar tot nu s-a intamplat si atunci cand durerea a mai disparut si am putut sa initiez un apel la 112. doamna asiatenta ,, georgeta" primea in buzunarul ei ,,ceva'''' de la insotitorii celorlati pacienti si ca din minune deveneau urgenta in timp ce eu sufeream sa ma rugam de ea sa imi dea un calmant sau sa anunte medical, insa raspunsul era tot : nu sunt paturi libere. Eu m-am incapatanat sa nu dau ,,mita'''' sugeranta prin: nu sunt paturi si nu am primit pat.
Mai mult in timp ce eu zaceam efectiv isi vorbea cu un domn dupa o ambulanta care venise cu un pacient ca este foarte grea meseria din camera de garda si ca in curand va renunta la ea,

Dragi sefi in masura sa actionati, credeti ca o puteti ajuta? ca pana la urma care era rolul d-nei Georgeta in UPU? sa trieze bolnavii sau sa primeasca MITA?

Raspunsuri (2)

adyyyy

acum 10 ani

Asa se poarta an romania nu dai astepti, si eu am stat 2 ore pana am intrat cu o durere de plangeam aveam o coliva renala.cum ti sa u parut doctori din upu?

adyyyy

acum 10 ani

Colica tel e de vina