Ce investigatii trebuiesc facute?

Diverse

Postata de zeno1983 cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Am 30 de ani si de mai bine de jumatate de an am fost diagnosticat de catre medic cu nevralgie intercostala. Am tinut de atunci mai multe scheme de tratament si toate nu au dus la nici un efect. Mentionez ca specilistii care m-au consultat au fost din domeniul neurochirurgic si reumatologic. Ambii au venit cu acest diagnostic. Durerea pleaca din spate, dintre coloana si omoplatul stang, pana in fata sub sanul stang, nu pe traiectul coastelor ci exact prin corp. Singura metoda de a calma durerile este un antiiflamator de uz veterinar. Revin acum cu intrebarea: ce investigatii sa mai fac? Chiar nu mai am idei iar durerile sunt deja insuportabile. Multumesc!

Raspunsuri (4)

a.le.xa.

acum 9 ani

eu ti-as recomnada un RMN, este singurul care iti poate spune exact ce ai. Desi tine minte ca nevralgiile sunt foarte insuportabile.

sfat

acum 9 ani

Cauta in google "forumul sanatatii scarface" si pune aceeasi intrebare acolo.

oana

acum 9 ani

Ai incercat o radiografie la plamani? Am avut si eu o nevralgir intercostala si am luat 2 panadol pe zi si am tinut 3 zile un plasture antireumatic.poti incerca si cu masaj

Sari

acum 9 ani

Cauta sa vezi de unde vine suferinta. Ai ridicat greutati?Ai suferit un soc emotional?Stai la temperaturi scazute, in curenti de aer, sau radiatii puternice?
Cauta prima oara sa identifici si sa inlaturi cauza, caci degeaba cauti remedii si continui in aceeasi situatie, nu te vei vindeca.
Unge-te in fiecare seara cu ulei de masline extravirgin grecesc amestecat cu ulei de busuioc si cu ulei de catina, si maseaza sub forma circulara tot corpul, apoi te bagi in pat si stai la caldura pana dimineata. Intr-o saptaman iti va trece.
Mergi si la Biserica, poate ai ceva remuscari, si cauta sa te purifici.
Sanatate.