ce este de facut ?

Diverse

Postata de margareta7106139 cu 12 ani in urma.

Am o fata de 16 ani si labiile mari nu prezinta armonie ,adica cea de pe partea dreapta este mai mare vizibil decat cealalta .Cui si unde pot sa ma adresez pentru un consult .Medicul de familie mi-a zis ca nu e nimic ,dar este inestetic si ma gandesc pentru mai tarziu sa nu fie o trauma psihica pentru ea .

Multumesc

Raspunsuri (8)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Nu ar trebui sa fie o problema, de multe ori nici sanii nu sunt egali. Asta e particularitatea ei, nu trebuie neaparat sa fie ca toata lumea, important e sa fie sanatoasa, eu asa cred...

elena

acum 12 ani

nu e vorba cumva de labiile mici? si eu am o mare diferenta intre ele si nu e nici o problema.

vi

acum 12 ani

Mamico, te-ai uitat la labiile fetei? Doamne, ce preocupari....

andreea

acum 12 ani

o trauma poate doar daca vrea sa devina actrita de filme porno. Altfel nu vad cum poate fi o trauma faptul ca are o labie mai mare decat cealalta. intelegeam daca avea ceva foarte vizibil, dar pentru asa ceva oricum in afara de operatie estetica nu exista alta solutie, asta o stie toata lumea. consult pentru ce? oricum, cam ciudat sa te uiti la labiile fetei, ce sa zic.

Mihaela22120678

acum 12 ani

Nu faceti cumentarii rautacioase. Labiile mari sa vad si prin chilot, adica forma lor. Poate o deranjeaza dpdv estetic atunci cand e in costum de baie, caci se vede. Asta daca e intradevar vorba de cele mari si nu de cele mici...

margareta7106139

acum 12 ani

pentru Andreea . Probabil ca nu ai copii daca-ti permiti sa dai astfel de raspunsuri si pentru curiozitatea tuturor nu am cautat-o eu ea a venit cu intrebarea daca este normal sa fie o diferenta si poate ar fii mai bine sa nu va mai dati cu parerea pentru ca sunteti necalificati la propriu( si probabil si urate cele care faceti comentariile respective)

acum 12 ani

mie mi se pare ca esti o mama buna, mergeti la un consult,intrebati daca nu i va afecta placerea sexuala, si puteti actiona.este important sa se simta bine si relaxata.nu are rost sa treaca peste frustrari si complexe cand poate cu o mica interventie sa se dezvolte normal.

Mihaela22120678

acum 12 ani

Poate ar fi bine sa va adresati unui specialist in chirurgie plastica