ce as putea avea?

Diverse

Postata de monikq cu 12 ani in urma.

Buna ziua

In urma cu o saptamina in timp ce eram la serviciu am avut niste ameteli insotite de stare de voma. Am vomat si mi-am revenit. Seara au inceput din nou ametelile si voma. Am fost la urgente unde mi s-au administrat perfuzii si mi s-a spus ca ar fi din cauza la ureche Am fost la consultatie Orl. neurologie, am facut tomograf, radiografie coloana cervicala si nu am nimic. Problema este ca si acum knd ma ridic in picioare mai ametesc, mai exact partea dreapta a capului,o simt de parca pluteste, parca cateodata e amortita.
Tratamentul prescris e Bilobil , Betaserc, si Vitamax. De ieri am renuntat sa le iau pentru ca dupa ce le luam am imprresia ca ametesc si mai tare de la ele.
Poate sa ma ajute cineva cu o explicatie de unde provin ametelile astea , si ce investigatii sa mai fac?
Va multumesc !

Raspunsuri (4)

monikq

acum 12 ani

Am uitat sa mentionez ca mi-am facut si analizele, hemoleucograma este ok, Ca 8,5, Mg 1,8, Glicemia 75

Va multumesc inca odata !

luki

acum 12 ani

continua cu bilobilul,vitamax,betasercul injumatateste doza dar iale nu poti avea rezultate dupa cateva zile,daca au trecut cateva.sanatate

Medic Epuran

acum 12 ani

Recomand şi efectuarea unor investigaţii pentru circulaţia sângelui în zona capului şi gâtului (ecografie Dopler, angiografie) şi măsurarea tensiunii arteriale (culcată, în picioare). Este posibil să fie vorba de o scădere a tensiunii în momentul ridicării în picioare (ar fi recomandat un consum adecvat de lichide)

crisadi97

acum 12 ani

Ultima stiinta care este non invaziza si care imbina acupunctura si tehnica vibratiilor energetice.Este acupunctura fara ace.Toate dezechilibrele energetice sunt rezolvate de catre hologramele energetice puse pe punctele de acupunctura .Pentru detalii va rog sa ma contactati:0722411365