Cat de grav este?

Diverse

Postata de MembruMobileApp1505984559 cu 6 ani in urma.

in urma unei histerectomii totale cu anexectomie bilaterala s-a constatat la biopsie Adenocarcinom endometrial grad 1 malignitate(FIGO) ce inliltreaza mucoasa si focal miometrul3/15mm(SUB 1/2 DIN GROSIMEA MIOMETRULUI.va rog interpretare.La nivelul endometrului se obs.o proliferare tumorala din glandede forme si dimensiuni diferite tatetate cu epiteliul secretor uni/pseudostratificat cu nuclei atipici ce infiltreaza mucoasa si focal miometrul;nu se obs.necroza si emboli tumorali.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.

MembruMobileApp1505984559

acum 6 ani

Va rog un un pret!