carol davila vs. fundeni

Diverse

Postata de Ellacry cu 12 ani in urma.

Buna ziua..as dori sa dau si eu la o postliceala..si sunt nehotarata..sa dau la Fundeni sau la Carol Davila..imi place f mult sa lucrez cu oamenii, in spital si cred k este o meserie foarte frumoasa cea de asistent medical..astept sugestii si pareri..va multumesc

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

De ce nu dai la Facultatea de Asistente a Universitatii de Medicina si Farmacie Carol Davila Bucuresti?

Ellacry

acum 12 ani

Pai..din doua motive..primul:eu sunt studenta la Facultatea de Biologie si timpul nu mi-ar permite sa am 2 facultati..si al doilea:am mai intrebat pe forum-uri si mi s-a zis ca singura diferenta dintre facultate si postliceala sunt banii..ca in rest este la fel..Dar eu nu stiu pe care sa o aleg dintre Carol Davila si Fundeni...sau daca se merita sa dau la vreuna??

Iuli

acum 12 ani

Daca ar fi numai banii diferenta, nu ar exista cele 2 variante. Nu este acelasi lucru sa aveti diploma de licenta in asa ceva, mai ales de la UMF, sau o simpla postliceala. Eu zic daca faceti Biologia, axati-va pe acest lucru (si apoi deveniti profesor sau cercetator biolog) sau deveniti asistenta medicala si atunci va concentrati pe acest lucru. Daca doriti sa fiti asistenta cu postliceala, faceti facultatea degeaba. Daca doriti sa fiti biolog, faceti scoala/facultatea de asistente degeaba.

Ellacry

acum 12 ani

O sa tin cont de sfatul dumneavoastra..va multumesc frumos..