Care este doza legala de metadonā pentru a conduce autoturismul

Diverse

Postata de Niculae cu 2 luni in urma.

pot conduce legal cu tratamentul de ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Nu exista o "doza legala" de metadona care sa permita conducerea autoturismului. Orice cantitate de metadona prezenta in organism poate influenta abilitatile de conducere.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-generala

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Abuz--dependenta--si-intoxicatii/despre-abuzul-de-substante-si-sanatate_4746