care ar fi cauza ?

Diverse

Postata de Mihaela131 cu 12 ani in urma.

Buna seara!!!
acum doi ani am cazut cu bicicleta. in cadere m-am sprijinit pe mana dreapta. m-am ridicat frumos dupa care am constatat ca aveam doar cateva zgarieturi de la asfaltul atins. dupa cateva zile a inceput sa ma doara groaznic de tare mana dreapta.durerea venea din spate radiind spre mana pana la degete. am urmat tratament cu antiimflamatoare dar cu greu mi-a stat durerea. am fost la medic, am facut si radiografie ceea ce mi a confirmat ca nu am nici o fisura osoasa. de atunci am mai avut vreo cateva crize de durere, chiar si acum in momentul in care va scriu trec prin aceeasi faza. simptomele sunt identice cu torticolis , deci cu greu imi pot misca gatul si se extinde durerea spre mana pana la degete. ce ar putea fi ? si ce tratament pot urma sa nu mai am durerile astea ingrozitoare ...

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ne-ati putea scrie ce parti ale corpului a continut radiografia? a fost doar la nivelul mainii, sau ati facut radiografie si mai sus la nivelul umarului?