Cand fac efort mi se invinetesc buzele si degetele de la maine , ametesc si mi se infunda urechile

Diverse

Postata de bogdang cu 10 ani in urma.

Buna ziua , as dori si eu un sfat de la cineva in masura sa mi-l ofere ! Cand fac efort fizic , mi se face rau . Ametesc , mi se invinetesc unghiile si buzele , devin alba la fata ca varul . Nu vorbesc de un efort extrem , daca aleg putin , se intampla , dar nu mereu . Am fost de curand la sala si mi s-a intamplat iar . Am rugamintea sa imi raspunda cineva in masura si sa imi ofere niste sfaturi . La ce medic sa ma duc ? De la ce poate fi?

Raspunsuri (2)

sas

acum 10 ani

NEAPARAT TREBUIE MERS LA UN SPECIALIST !!!

Maria

acum 9 ani

Esti anemica si ai anumite carente in corp, probabil fier si calciu. Si eu am aceeasi problema ca si tine. Iti recomand un set de analize si daca unii parametri sunt aproape de limita inferioara, trebuie sa iei vitamine si/sau sa mananci mai multe alimente bogate in micronutrientii sau macronutrientii care-ti lipsesc.