cancer de piele?

Diverse

Postata de vasilica101 cu 13 ani in urma.

buna ziua,mi-au aparut pe maini niste pete albe..dupa ce fac baie petele sunt de culoare rosie,apoi revin la culoarea alba,mi sa spus k este din cauza expuneri la soare,sau a stresului,la inceput erau 3 pete acum sau mai inmultit si sunt inestetice..se poate sa fie o forma de cancer de piele?

Raspunsuri (2)

Iulia

acum 13 ani

Cauta poze cu "pitiriazis versicolor" sau Tinea versicolor si vezi daca asta ai. Oricum trebuie sa mergi neaparat la dermatolog. Pare a fi vorba de o ciuperca.

Maria

acum 11 ani

Buna ziua. Si mie mi-a aparut pe maini niste pete albe iar in interior arata ca si pielea de gaina .. dupa ce fac baie ele sunt rosi apoi revin la culoare pieli dar ramane in locul acela ''''''''pielea de gaina'''''''' si se exfoliaza incet, incet pana imi dispar iar apoi imi apar altele la fel si ma mananca putin cand apar. Nu stiu ce poate fi,nu am fost la demartolog dar cred ca am sa merg ca sunt tot mai multe. Si nu prea gasesc un raspuns de ce le am. Aveti o idee cum le pot trata acasa? Multumesc.