caderea parului

Diverse

Postata de lidiaa cu 11 ani in urma.

buna tuturor,eu sunt lidia!!!as vrea sa va cer o parere......cam din noiembrie am probleme mari cu caderea parului,imi cade foarte tare mai ales cand fac baie si trec cu mana prin el ma ingrozesc cand vad ce este pe mana.nu stiu ce sa fac,incep sa ma speri,e normal oare asa ceva????????am si nascut in august are legatura si cu asta????va multumesc

Raspunsuri (5)

razvana1221.blogspot.ro

acum 11 ani

Caderea parului are cauze multiple. Poate fi din cauze hormonale sau din cauza lipsei unor vitamine sau o exagerare a folosirii produselor de intretinere a parului care il por, de fapt sufoca. In cazul tau se poate sa fie un dezechilibru hormonal ac***a in vedere ca ai nascut de curand. Incearca tinctura de rozmarin, cateva picaturi in ultima apa de clatire si mergi la un medic endocrinolog pentru a vedea daca exista un dezechilibru hormonal. Razvana1221.blogspot.ro

lidiaa

acum 11 ani

multumesc mult am sa merg cat mai curand la doctor sa aflu care e problema.multumesc pt sfat

anca

acum 11 ani

Incearca acest sampon
http://***/articol/Igiena_Personala/Sapun_-_Sampon_-_Gel_de_Dus/Sampon_Sanctum-1849.html

Este foarte bun si este format doar din plante medicinale. eu il folosesc de jumtate de an si pot sa zic ca am un par de invidiat

Adrienne

acum 11 ani

Ulei de canepa 84 capsule Canah, cate doua capsule pe zi, de preferinta inainte de masa, contin omega 3,6,9. O cura de sase luni ar fi foarte buna ,ac***a in vedere ca ai doar cateva luni de la nastere, probabil inca mai alaptezi..........Cat despre caderea parului, treptat vei vedea ca se rezolva problema.......garantez ca dupa trei luni nu mai sunt probleme [ experienta personala]. Nu este nevoie sa mergi la medic, problema este lipsa anumitor vitamine si minerale......in urma sarcinii, alaptarii,etc.

lidiaa

acum 11 ani

multumesc mult de sfaturi am sa le incerc.va multumesc