ca sa iau????

Diverse

Postata de ady 14 cu 12 ani in urma.

am un prieten care sa externat zilele trecute,din spital, problema e in felul urmator a avut probleme cu tutunul, infectii,nu manca deloc s.a.m.d....doctorul lui ia prescris ZINAT 500
DAR a avut reacti adverse severe diaree cu sange ,dureri de stomac puternice,acum a intrerupt tratamentul cu ZINAT, a luat doar 2 pastile ,si asi dori sa stiu ce alt medicament ar putea lua in locul zinatului .CU DOCTORUL LUI NU AM PUTUT LUA LEGATURA.
A fost internat la sectia PNEUMOLOGIE. VA MULTUMESC.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Zinnatul se poate înlocui cu alte antibiotice din clasa beta lactaminelor sau penicilinelor precum: Cefaclor sau Augmentin.

ady14

acum 12 ani

multumesc!