Buze amortite?

Diverse

Postata de olgadonnie cu 12 ani in urma.

Buna ziua. De ceva vreme imi amortesc buzelel ca atunci cand faci anestezie cu xilina.Prima data mi s-a intamplat in urma unui soc cand am aflat de decesul tatalui meu,in timp ce plangeam.Apoi am observat ca amorteala revine si cand ma supar sau pur si simplu fara nici un motiv. De asemenea imi amortesc degetele de la mani.Si am dureri ft mari de cap in jurul tamplelor,ca si cand ar fii un foc acolo,si in spatele capului,jos,in stanga.
Ce credeti ca ar trebui sa fac si cum pot preveni sa se intample ceva rau?
Va multumesc si va urez un an mai bun ca cel care a trecut.

Raspunsuri (6)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

Va recomand sa consultati un medic neurolog si sa faceti investigatii pentru a determina daca cauza este una somatica. Daca fiziologic nu veti avea nimic inseamna ca este o manifestare psihosomatica si aveti nevoie sa urmati un proces psihoterapeutic.

ELENA

acum 11 ani

Am avut aceiasi problema si la analize au determinat un calciu seric sub limita,este vorba de calciu din singe si cel mai bun tratament este calciu lactic romanesc 3 pe zi o luna ,1 pe zi inca o luna si mai trebuie o rugaciune la DOAMNE DOAMNE ....si esti un om sanatos .

Andrei

acum 3 luni

Si daca iau calciu belgian nu trece ?

Ioan

acum 8 ani

Şi eu am aceleaşi simptome,şi am un calciu seric scăzut,3.82,şi trebuie minim 4,2 -5,4 mg/dl şi nu stiu ce să mai iau,deci e de la calciu şi trebuie corectat.

Mitrea Rodica Elena

acum 7 ani

Si eu sunt tot cu aceeasi problema

Mitrea Rodica Elena

acum 7 ani

Si eu sunt tot cu aceeasi problema