BURSITA

Diverse

Postata de ochi negri cu 12 ani in urma.

Revin cu o problema a mamei mele.Ceea ce in prima faza s-a crezut ca e un tof gutos(ac***a si ureea 106!) s-a dovedit a fi bursita septica.In prezent ia un antibiotic si i s-a dat un unguent(neopreol sau cam asa ceva).Problema e ca durerea continua si nu poate sa ia antiinflamatoare din cauza altor afectiuni pe care le mai are.Nici aspirina nu-i prea indicata ac***a IRC si ramane doar algocalminul,comprese cu rivanol,un anestezic local cu benzocaina,gheata...Sunt ore in sir cand durerea nu dispare cu nimic din toate astea si neputand sa doarma e epuizata.Va rog din suflet daca cunoasteti o metoda prin care durerea asta poate disparea ,sa-mi spuneti si mie.MII DE MULTUMIRI!

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă durerea este foarte intensă ar putea să urmeze tratament cu analgezice opioide, dar acestea se eliberează doar pe bază de reţetă (Tramadol, Fortral, etc.)