bunici internati la neuropsihiatrie

Diverse

Postata de yzabela cu 10 ani in urma.

Buna ziua am un proces cu fosti socrii vor gazduirea copilului la ei acasa doua weekend uri pe luna, eu nu sunt de acord deoarece consider ca nu au discernamant pt a sta cu copilul meu, au fost internati ani de zile de doua ori pe an la spitalul de neuropsihiatrie cu diferite diagnostice:episod depresiv sever fara simptome psihotice, arteroscreloza cerebrala, tulburari depresive recurente episod actual sever fara simptome psihotice, tulburare ale dispozitiei organice etc, as vrea sa stiu daca aceste diagnostice le permit unor persoane sa castige dreptul la gaduire a cunui copil la ei acasa?

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 10 ani

Nu prea cred ac***a in vedere afectiunile de care sufera, desi nu cred ca sufera de toate.Oricum copiii nu se incredinteaza nici macar proprilor parinti, daca acestia au probleme sau unul din ei are.Desi s-ar putea sa zica ca 2 week-enduri pe luna nu e mult, si sa-i lase sa stea cu ei, dar nu cred ca se va intampla.Desi in concluzie, nu cred ca vor obtine gazduirea copilului sub nici o forma.