buna

Diverse

Postata de bubu&bala cu 10 ani in urma.

buna,ma numesc ioana si am 24 de ani si problema mea este ca uit foarte mult si des anumite chesti cum ca ce trebuie sa cumpar nu pot sa tin minete nici 3 lucruri sau vb cu cineva si nu mai stiu despre ce vb sau ca ce am facut acum 5 minute de stresata nu sunt nu stiu ce este a si inca ceva nu stiu daca are sau nu legatura dar ametesc foarte tare imi pierd echilibrul cateodata nu mai vad bine si ma sageata in partea inimi

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 10 ani

Buna ziua,

Intr-o prima faza va recomand sa consultati un medic neurolog pentru a vedea ce se intampla cu ametelile pe care le aveti. Apoi, ar fi util sa va faceti si o evaluare psihologica atat a functiilor cognitive cat si a starii emotionale deoarece uneori acestea sunt influentate si de anumiti factori externi uneori mai greu de perceput in prima faza.

Popescu Maria

acum 10 ani

Cred ca ai anemie (tot o lipsa a vitaminelor din corp) datorita faptului ca poate si alaptezi. Nu te speria nu e grav. Simtomele astea le aveam si eu dupa fiecare nastere. Trebuie sa iei legatura cu un medic priceput. Eu de pilda m-am refacut dupa ani de zile, atunci cand am intrat in spital la ortopedie,dupa un accident si acolo in urma analizelor au fost nevoiti sa-mi faca transfuzie de sange,perfuzii si altele, dupa care m-am simtit foarte bine. Sunt 7 ani de atunci si nu mai am probleme. Sper, ca bunul Dumnezeu sa te ajute sa intalnesti un medic inspirat,care sa te poata ajuta. Stiu cum te simti si eu aveam aceleasi simtome.
Multa sanatate si sa-ti traiasca bebelusul, sa te bucuri de el ani multi de zile.

bubu&bala

acum 10 ani

buna,da am anemie asta stiu sigur si multumesc frumos pt tot si la fel si voua multa sanatate