buna

Diverse

Postata de dianasele cu 12 ani in urma.

buna seara...am o intrebare la care as dori un raspuns cat se poate de repede.prietenul meu de cateva zile are dureri in zona ombilicala.cand se apasa in zona unde simte durerea ,durerea merge pana spre penis si catre spate.problema mai este ca petrece si multe ore la rand pe scaun:(.el a fost slab si de ceva vreme sa ingrasat cam mult pe langa cum era.as vrea sa stiu daca credeti ca e ceva grav.va multumesc si ast rasp

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

Va recomand sa mergeti sa il vada un medic internist si eventual sa faca si o ecografie abdominala. Incercati cat mai repede sa mergeti.

dianasele

acum 12 ani

multumesc de sfat.si as vrea sa stiu ce tip de doctor mar putea ajuta intr-un rasp mai concret.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

durerea pe care o simte prietenul dumneavoastra poate sa provina de la nivelul mai multor organe, de aceea nu se poate spune doar din descrierea dumneavoasta diagnosticul.
mai sus dna Psih. va recomanda un consult la un medic internist. acesta poate evalua de unde provine durerea printr-un examen clinic, prin cateva analize de sange, probabil un sumar de urina si eventual o ecografie abdominala.

va urez o zi buna