Buna

Diverse

Postata de ionut red cu 12 ani in urma.

Buna va rog sa imi raspundeti la o intrebare am anemie mi sa facut analize de sange mi.a iesit eozinofilia mare ce analize trebuie sa fac sa vad cauza analiza de urina sau scaun?Multumesc.

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Printre cauzele importante de eozinofilie se numără şi cauzele parazitare de aceea ar fi indicată efectuarea unui examen coproparazitologic (analiză de scaun)

TataNicu

acum 12 ani

Zentel 200mg, 2 tb/zi timp de 5 zile

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

inainte de a incepe orice forma de tratament, va recomand sa urmati sfatul medical de mai sus pentru un diagnostic corect al afectiunii dumneavoastra, mai ales ca exista si alte situatii in care eozinofilele pot fi crescute, desi cea mai importanta este cea scrisa mai sus.

va urez o zi buna

ionut red

acum 12 ani

Multumesc de raspuns.