buna

Diverse

Postata de Alina532153539 cu 14 ani in urma.

Sunt indragostita de prietenul meu din copilarie( acesta nu stie acest lucru) Mie teama sa ii spun pentru ca el niciodata nu mi-a dat de inteles ca ar vrea sa fie cu mine ,desi ne intalnim in fiecare zi si el nu a batut nici un apropo de acest gen.Nu vreau sa il pierd , cel mai probabil dak ia-si spune asa dintr-o data ar fugi.Cu siguranta ii voi spune in cazul in care ar face el primul pas, nu mai devreme, dar mie teama ca nu o sa faca niciodata acest pas.Au fost relatii de ambele partii in acest timp dar cel putin din punctul meu de vedere nu a mers bine, In momentul acesta el nu are nici o relatie , si asta imi da multe sperante.Cum sa ma apropii mai mult de el fara sa par exacerata dar in acelasi timp sa il atrag ?Problema e ca eu sunt foarte emotiva ,as zice ,si de cate ori este aproape de mine sau ii aud vocea incremenesc , cu toate astea mereu incerc sa fiu in preajma lui.Daca ar avea aceleasi sentimente ptr mine .... as trai un basm

Raspunsuri (5)

Alina532153539

acum 14 ani

Sunt indragostita de prietenul meu din copilarie( acesta nu stie acest lucru) Mie teama sa ii spun pentru ca el niciodata nu mi-a dat de inteles ca ar vrea sa fie cu mine ,desi ne intalnim in fiecare zi si el nu a batut nici un apropo de acest gen.Nu vreau sa il pierd , cel mai probabil dak ia-si spune asa dintr-o data ar fugi.Cu siguranta ii voi spune in cazul in care ar face el primul pas, nu mai devreme, dar mie teama ca nu o sa faca niciodata acest pas.Au fost relatii de ambele partii in acest timp dar cel putin din punctul meu de vedere nu a mers bine, In momentul acesta el nu are nici o relatie , si asta imi da multe sperante.Cum sa ma apropii mai mult de el fara sa par exacerata dar in acelasi timp sa il atrag ?Problema e ca eu sunt foarte emotiva ,as zice ,si de cate ori este aproape de mine sau ii aud vocea incremenesc , cu toate astea mereu incerc sa fiu in preajma lui.Daca ar avea aceleasi sentimente ptr mine .... as trai un basm

Maria C

acum 14 ani

Buna,
Parerea mea este sa-i spui verde in fata ce simti pt. el. Daca te iubeste va ramane cu tine, daca nu macar stii ce te asteapta.

Dupa cum spui tu, tie iti este teama sa porti o discutie deschisa cu el si sa-i spui ce simti de frica sa nu fii respinsa. Nu are cum sa te respinga daca va avea sentimente pt. tine.

Oricum, parerea mea este ca te-ai agatat de acest baiat cu indarjire si sa nu poti fi capabila sa privesti realitatea in fata, iar asta nu te poate ajuta cu nimic. Este adevarat ca nimeni nu se poate pune in locul tau in astfel de momente.

Nu uita niciodata ca esti o persoana unica si deosebita. Iar cei care te iubesc cu adevarat nu te vor face niciodata sa suferi. Sper sa fii puternica si sa treci peste toate. Succes

Alina532153539

acum 14 ani

Nu s-a apropiat niciodata de mine ca de o iubita doar ca o prietena .Sunt zile cant vorbim foarte mult si ne confesam unul altuia dar uneori, il simt foarte distant, pot sa zic chear ca ma evita .Problema este ca noi ne asemanam foarte mult , amundoi suntem extremi de timizi si nu putem sa facem primul pas.

raluca

acum 14 ani

Citat:
Nu s-a apropiat niciodata de mine ca de o iubita doar ca o prietena .Sunt zile cant vorbim foarte mult si ne confesam unul altuia dar uneori, il simt foarte distant, pot sa zic chear ca ma evita .Problema este ca noi ne asemanam foarte mult , amundoi suntem extremi de timizi si nu putem sa facem primul pas.

Eu zic ca merita sa incerci tu, cine stie poate va fi mai bine pentru amandoi. Succes

marissa

acum 14 ani

Oricat de telenovelistic ar suna, daca in adancul sufletului tau simti ca si el te poate iubi si esti sigura ca il iubesti cu adevarat, merita sa faci tot posibilul sa fiti impreuna. Chiar daca in prima instanta te poate respinge, motic***a ca va distrugeti prietenia, nu trebuie sa-ti fie teama si nici sa te simti ofensata. Important este sa-ti infrangi teama de respingere si sa iti spui ca orice ar fi, tu ai fost sincera cu el si cu tine in acelasi timp. Ideal ar fi sa-l faci pe el sa vina spre tine, sa astepti ca el sa spuna primul acest pas. Daca este timid asa cum spui, e posibil sa nu o faca. Dar daca preiei tu initiativa, trebuie sa faci in asa fel incat sa se simta comfortabil si in siguranta cu tine, sa nu fi agresiva sau brutala in marturisirea ta. Fa-l sa vina spre tine prin mici siretlicuri specific feminine, construieste-ti un plan in acest sens. In primul rand, gandeste-te deja ca esti mai mult decat o simpla amica si fa-l si pe el sa vada acest lucru. Nu te da batuta! Transforma basmul in realitate! Esti singura care o poate face. Important este sa crezi muuult in basmul tau si in tine ca persoana!