Buna ziua

Diverse

Postata de dreoma cu 10 ani in urma.

Buna ziua.Spuneți-mi vă rog ce se poate de facut după ce un timp am primit injecții intramusculare și s-a întărit.Cu ce se poate de făcut ceva ca să fac locul p/u injecții să se mai moaie.Ce ungurente sau altceva se poate de folosit?

Raspunsuri (8)

FreeStyle11

acum 10 ani

Incearca orice unguent pentru dureri musculare sau inflamatii.Acestea relaxeaza muschiul si il "inmoaie".Dar nu da mult si nu pentru mult timp, da numai pana ce te vei simti mai bine.

dreoma

acum 10 ani

Da eu nu simt dureri,doar că locurile unde am primit injecții,sunt cam tari

FreeStyle11

acum 10 ani

Foloseste ce ti-am spus, o sa te ajute.Ce ai tu este o contractura musculara care de obicei dispare intr-un timp scurt.Acele unguente sunt hipotone, adica "inmoaie" muschiul.

dreoma

acum 10 ani

Poți să-mi spui cîteva denumiri ale ungurentelor?

FreeStyle11

acum 10 ani

Unul foarte bun este Sindolor gel, si trebuie dat de maxim 2 ori pe zi, dimineata si seara in zonele cu pricina.Insa nu inteleg de ce te deranjeaza treaba asta pentru ca oricum contractura aia iti va disparea in scurt timp si daca nu te doare cu atat mai mult nu ai motive sa faci mai nimic.Dar daca vrei da-te cu gelul acela si o sa treaca in 2-3 zile.

dreoma

acum 10 ani

Mulțumesc

antoneta142936

acum 10 ani

Incearca sa pui o felie de lamaie pe care o schimbi din timp in timp.

victoras

acum 10 ani

Asa-zisii noduli dupa injectii, in special cu peniciline(care se pot cristaliza in timpul administrarii) se absorb singuri.Eu am avut asa ceva si s-au resorbit dupa aproape un an...Poti sa iti aplici Fastum-gel...fii atent sa nu te doara ca atunci inseamna ca ti s-a infectat locul...Sanatate!!!