Buna ziua

Diverse

Postata de anunutza cu 10 ani in urma.

Am o intrebare....de vreo 5-6 luni am o durere puternica in zona lombara...initial am crezut ca este de la oboseala, frig, efort, insa durerea persista. ma doare foarte tare cand stau in picioare(mai mult de o ora nu pot sta)iar in momentul cand ma pun in pat nu imi gasesc in nici un fel "locul".Tin sa mentionez ca iarna trecuta eu am cazut pe zapada(chiar pe bazin) iar dupa acesta cazatura durerea a persistat cam o saptamana jumatate...acum ma deranjeaza in tot ce fac. Ce credeti ca ar fi si daca imi puteti spune ce analiza trebuie sa fac ca nu mai suport acesta durere!Va mutumesc anticipat

Raspunsuri (5)

Adrienne

acum 10 ani

Ar fi bine de facut o radiografie a acelei zone apoi, in functie de rezultat, medicul va decide tratamentul.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare si recomandari adecvate.

anunutza

acum 10 ani

multumesc!!!!

anunutza

acum 10 ani

multumesc!!!!

petronela galateanu

acum 10 ani

Buna ziua!
Pentru a avea un diagnostic exact aveti nevoie de un Rmn.In functie de rezultat,veti sti care este abordarea terapeutica.
Pentru alte intrebari,va stau la dispozitie .
Petronela Galateanu
[email protected]
Sanatate!