Buna ziua!

Diverse

Postata de Alyn93avaecus cu 10 ani in urma.

Acum o saptamana am inceput sa am niste simptome destul de ciudate.Nu stie daca cineva a mai prezentat astfel de simptome.Deci...atunci cand mentin capul intr-o anumita pozitie mai mult de 30 de sec,dintr-o data am ca un spasm muscular si mi se misca capul fara sa vreau.Nu mi misca mult sau prea evident insa putin incat sa constientizez asta.Poate fi vorba de o problema neurologica sau este un tic nervos ? Mentionez ca inainte nu aveam aceste simptome,si daca existau,erau destul de mici.
Ce ar putea fi ? Va rog sa ma ajutati!

Raspunsuri (2)

alina

acum 10 ani

Tic sau nu, daca este repetitiv eu iti sugerez sa mergi la medicul de familie sa ceri o evaluare, sau direct la un neurolog care va face teste ale reflexelor. Mai departe, probabil ca imagistica rmn sau CT vor putea spune cu exactitate. Primul pas l-ai facut, ai identificat problema, mergi la medic sa primesti cele mai competente sfaturi. Multa sănătate!

Alyn93avaecus

acum 10 ani

Multumesc mult pentru raspunsul dat!