Buna ziua

Diverse

Postata de GYNUTZA cu 13 ani in urma.

Buna ziua.Din cand in cand mi se intampla sa am o senzatie de batai in gat,imi transpira palmele si imi amortesc mainile ,am o stare de ameteala usoara,dar toata aceasta stare imi trece dp aproximativ 30 min si am mai observat k aceasta stare imi mai apare si cand se schimba vremea .Care poate fi cauza?

Raspunsuri (2)

raluca

acum 13 ani

Mergi la medic sa-ti faci cateva analize. Poate ai lipsa de calciu si magneziu in organism si de aceea ai astfel de probleme.

Dr. Maria Petrica

acum 13 ani

senzatia de batai in gat poate fi data si de unele afectiuni cardiace(nu stiu ce varsta ai)-nu ar fi lipsit de interes sa iti faci un ekg,sau eventual si un eco cardiac.daca acestea ies bine,trebuie sa stii ca cea mai frecventa cauza a acestor simptome este deficitul de magneziu.ia aspacardin 3 tablete/zi, 10 zile.sanatate!