Boala chistica hepatica si hemangiom hepatic

Diverse Hemangiom

Postata de xxx1103270 cu 15 ani in urma.

Acum 3 ani am descoperit dupa o ecografie si un tomograf ca am 6 segmente ale ficatului cu chisturi iar pe lobul drept si un hemangiom.Dimensiunile nu sunt mari{10-15mm}.Chisturile nu sunt hidatice.Analizele pentru ficat au fost normale pana in luna februarie cand la electroforeza s-a constatat o usoara scadere a albuminelor si usoara crestere a globulinelor beta si gama.De asemenea a iesit putin crescut si markerul CA19-9.Pana acum urmaream ecografic ficatul iar ca tratament am luat Lagosa.As dori daca cineva s-a mai confruntat cu asa ceva sa ma indrume catre ce spital si doctor din capitala sa ma indrept.

Raspunsuri (2)

Paul69

acum 15 ani

si ce ai facut an cazul fetitei? eu am anceput sa fac tratament homeopatic acu 2 ani si nu am avut probleme asa mari pana acu ,dar acu 2 ani faceam tratament de la dermatolog hidroxclorachin si vitamina a forte si mai ceva nu mai tin minte si sub acel tratament am facut o eruptie de ma tinut la pat 1 luna si 3 saptamani dar atunci am avut pe tot corpul a fost ceva groasnic atunci ce sa mai cred? iar an legatura cu diagnosticul an fapt nu pot sa-ti dau nici un sfat eu stiu de chist hitatic ca e rau ala dar ce aveti acu chear asa vrea sa va dau un sfat dar ami e imposibil sanatate maxima

maria

acum 9 ani

eu am avut un chist de 4 kg si am fost operata de dr popescu de la spitalul sf ioan dar asta a fost cu 16 ani in urma nu stiu daca mai profeseaza si daca mai traieste sa aiba sanatate ca m-a salvatde la moarte