Bataturi in talpa

Diverse

Postata de tsandra cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Am 2 bataturi mari in talpa. Am incercat crema pt ele, dar degeaba. Sunt teribil de dureroase si as dori sa stiu unde trebuie sa ma duc ca sa mi le scot , adica la ce doctor si cam care ar fi pretul. Raspunsul dumneavoastra va fi foarte apreciat. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (10)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Pentru veruce adica negi cutanati se foloseste cu bune rezultate solutia " CLAVUSIN " din farmacii ( care contine acid salicilic si acid acetic glacial ) Le macina pana la disparitie . Se poate folosi si la astfel de bataturi,dar mai mult in repaus . Se aplica strict pe zona respectiva cateva zile la rand

tsandra

acum 12 ani

Am incercat, dar nu dispar. Alta solutie mai eficienta nu este?

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

tsandra

acum 12 ani

Multumesc.Chiar o sa ma interesez. Bataturile pe care le am sunt cele care sunt tari in piele...de la incaltaminte facute presupun.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
Daca veti citi informatiile de pe acest topic
http://medlive.hotnews.ro/bataturile-plantare-nu-se-trateaza-la-cosmetician-sau-dermatolog-si-nu-se-indeparteaza-chirurgical.html
sau
http://www.chirurgiapiciorului.ro/Chirurgia%20antepiciorului/Metatarsalgii,%20boala%20Morton.html
veti intelege ca batatura este o modalitate miraculoasa de auto-protectie a organismului, ca nu trebuie indepartata sub nici o forma.
Trebuie doar sa va concentrati asupra cauzelor aparitiei acestui mijloc de auto-protectie, si anume este vorba despre incaltaminte necorespunzatoare, efort fizic exagerat sau o anumita deformatie a ante-piciorului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

titi

acum 10 ani

este de incredere aceasta firma sau fantoma cum se numeste crema mersi mult

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Nu s-a inventat inca o "crema pentru bataturi", din simplul motiv ca bataturile nu trebuie indepartate (reprezinta un mecanism de auto-aparare a organismului).
http://www.chirurgiapiciorului.ro/Chirurgia%20antepiciorului/Bataturile%20piciorului.html
Trebuie doar sa va concentrati asupra cauzelor aparitiei acestui mijloc de auto-protectie, si anume este vorba despre incaltaminte necorespunzatoare, efort fizic exagerat sau o anumita deformatie a ante-piciorului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior