Basici la picioare

Diverse

Postata de Ioana0104 cu 9 ani in urma.

Buna seara!

Ieri m-au jenat pantofii ingrozitor. Cand am ajuns acasa si m-am descaltat, nu mai puteam suporta usturimile. Am observat ca aveam 3 basici destul de mari, la ambele picioare, care erau deja sparte (pielea aceea nu mai era, deci practic acolo e carne vie). Am folosit Dermazin si crema de galbenele. Nu mai ma ustura, insa ranile tot sunt "deschise". Nu ma pot incalta cu nimic...Va rog sa imi spuneti ce ar trebui sa mai fac, sa imi treaca ranile cat mai repede.

Va multumesc frumos!

Raspunsuri (2)

Mirna

acum 9 ani

Dermazin e pt arsuri, nu pt basici. Iti recomand comprese cu gel aloe vera dacă ai si unguent cicatrizant de la Plafar, cum ar fi cel cu propolis.

ELENA NAE

acum 8 ani

Buna Seara va rog din suflet sa-mi spuneti si mie ce mai pot face mam epilat cu ceara pe fata acum 10 ani si fata mea a devenit maro anchis acum pe 11 martie am facut PILING CHIMIC si dupa o saptamana a aparut maroul anchi iara daca ma puteti ajuta sa devin la fata care o aveam alba va rog din suflet am dat cu tot felu de creme ce ma anvatati sa fac si unde sa ma mai duc ca simnt ca anebunesc tot corpul meu e alb si fata maro anchis VA MULTUMESC