baiatului meu ii cade parul

Diverse Pelagra

Postata de daniel10859887 cu 14 ani in urma.

buna ziua, am un baiat de 10 ani si de ceva vreme cam octombrie 2009 ii cade parul la ceafa . prima data era cat o moneda de 10bani apoi s-a extins tot circular acum a ajuns aproape de 5-7cm.am fost la dermatolog si a spus ca, este vorba de pelagra.si sa ii dau cu alopexi solutie. nu am vazut o imbunatatire din moment ce s-a marit.din pacate baiatul sufera din cauza colegilor.nu stiu ce sa ii mai dau.multumesc

Raspunsuri (1)

colnago

acum 14 ani

Pelagra este cauzata de lipsa vitaminei B3, recomand baiatului Dv. un tratament naturist complementar cu bautura bioactiva Tahitian Noni, pe linga cel prescris de medic.