Aurelian

Diverse

Postata de MembruMobileApp150330210426367 cu 8 ani in urma.

Am 39 ani si de ceva timp dupa ce mananc anumite alimente, la anumite mirosuri puternice, la oboseala micse pune un nod in gat, am o senzatie de sufocare, incep sa tusesc excesiv, uneori chiarvsi vomit putin dupa care ma potolesc ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Am fost medicul de familie care m-a trimis la medici specialisti, am urmat diferite tratamente insa rezultatul acelasi.

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Senzatia de nod in gat poate avea o cauza ce tine de tractul gastrointestinal precum gastrita, refluxul gastroesofagian si va recomand sa faceti un consult de gastroenterologie si mai multe investigatii in acest sens (endoscopie digestiva superioara). Incercati sa evitati alimentele care va irita si sa limitati consumul de cafea , bauturi energizante, carbogazoase si alcool .