AULIN, granule pentru suspensie oralaAULIN, granule pentru suspensie orala

Diverse

Postata de doina71carmen cu 12 ani in urma.

Poate fi dat unui copil de 5 ani sijumatate(23 kg)?I s-a prescris o jumatate de pliculet pe zi?

Raspunsuri (4)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ne-ati putea scrie despre ce afectiune este vorba? va intreb acest lucru deoarece in prospect este recomandat copiilor de peste 12 ani. puteti citi prospectul si pe acest site, urmand acest link: //sfatulmedicului.ro/medicamente/aulin-granule-pentru-suspensie-oralaaulin-granule-pentru-suspensie-orala_16375

va urez o zi buna

doina71carmen

acum 12 ani

Amigdalita pultacee.Pe amigdale are pungi de puroi iar din nas iese ceva urat mirositor.
Am pus aceasta intrebare deoarece am citit prospectul si am vazut ca este recomandat copiilor peste 12 ani.O seara buna!

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

ne-ati putea scrie va rog daca ati fost la un medic de boli infectioase sau daca ati primit vreun tratament antibiotic, si daca da ce anume? in afara de aulin a mai primit si alt medicament?

va urez o seara buna

doina71carmen

acum 12 ani

Da,am fost la dr care a prescris Cefort,Aerius,,Aulin,Eurespal.