Atrofie si puncte negre

Diverse

Postata de S155142909 cu 12 ani in urma.

As dori cateva sfaturi avizate ref la aceste probleme medicale.
La ochiul stang am vederea foarte sp***a, atrofie de nerv optic, vederea cam 10 %, disting forme, linii mari, culori.
La ochiul drept am o vedere normala, dar de aprox 1, 5 ani au aparut 3 puncte negre care se misca odata cu imaginea. Mai nou parca apare si al patrulea punct.
Atrofia se poate remedia partial pentru a creste procentul vizual? Daca da, unde si cum trebuie procedat?
Referitor la punctele negre, ce se poate face impotriva lor? Cum se pot preveni si vindeca?
Am auzit ca ar fi o tehnica cu laser si daca da unde? In tara sau strainatate?
Puteti sa-mi recomandati o clinica buna sau care ar fi cea mai indicata clinica din tara?

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Din pacate niciuna din cele 2 probleme nu se pot remedia, in nici un caz operator. Scrieti-i doamnei doctor Monica Pop pe site-ul ei, la monicapop.ro. Poate va stie spune mai multe.