Aspenter si diabetul

Diverse

Postata de Adina150 cu 12 ani in urma.

Este voie a se folosi Aspenter daca avem diabet?

Raspunsuri (5)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Aspenter este un antiagregant plachetar ce contine acid acetilsalicilic in concentratia optima de a preveni formarea cheagurilor de sange si este contraindicat daca aveti alergie la acidul acetilsalicilic sau alte componente ale produsului, intoleranţă la antiinflamatoarele nesteroidiene, ulcer gastric sau duodenal în evoluţie, diateze hemoragice (tendinta la sangerari), insuficienta hepatica severa.
Diabetul nu reprezinta o contraindicatie.
Va sfatuiesc sa comunicati cu medicul curant pentru orice schimbare in tratament.

TataNicu

acum 12 ani

da

viorel

acum 10 ani

nu sunt medic dar medicul diabetolog care ma monitorizeaza imi recomanda

[email protected]

acum 7 ani

am diabet 123 glicemie,oteoporoza -3,insuficienta cardiacacls2,gradul2 de risc ce dumnezeu medicamente sa mai iau pt diabet iau sortis si regim,pt osteo iau lorine pt inima aspenter75 concor5gsi egiramion5g/5g care nu mai e pe piata de la farmacie mia dat ramipril-ACsiamolodipina zentiva si aspacardio mix omega3+Q10,ce sa iau sa nu mai iau atitea medicamente mie imi trebuie 1 singura si dupa 3 zile sa vina popa

Utilizator11616872434

acum 3 ani

Dacă Am diabetul pot sa mai iau aspecte