asigurare medicala internationala

Diverse

Postata de amy80 cu 13 ani in urma.

Am si eu o intrebare..atata timp cat eu lucrez la negru intr-un stat Ue (fara acte) iar in romania nu am un angajator pentru a face cardul european de sanatate,cum pot proceda si unde ptr o asigurare medicala pe timp de 1 an? mi sa cerut asa ceva tocmai ptr ami face actele..nush unde si incotro sa ma duc...

Raspunsuri (2)

Cezar Vasluianu

acum 13 ani

Buna ziua. Eu locuiesc in Austria si chiar daca nu este o tara foarte primitoare de emigranti, exista niste posibilitati de a lucra legal si de a primi asigurare medicala. Pentru mai multe informatii puteti sa ne vizitati la www.inlife.at .

amy80

acum 13 ani

nu ma intreseaza sa schimb tara....vreu doar sa stiu cum pot intra in posesia unei asemenea asigurari din romania..