artrita reumatoida

Diverse

Postata de gabstel cu 12 ani in urma.

Cat de grava este aceasta boala si care sunt consecintele ei.

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Durerile cu localizare articulara,cu caracter saltant ( se muta cand la una cand la o alta articulatie ) insotite ,printre alte simptome , de VSH crescut ,ASLO crescut, factorul reumatoid crescut sunt etichetate ca Artrita Reumatoida Ca orice alta forma de reumatism se poate vindeca sau evolua spre un reumatism cardio- articular diverse forme , daca nu este tratat corect atat cat si focarele infectioase care- preced sau insotesc.