Apa la Genunchi

Diverse

Postata de Study cu 13 ani in urma.

In urma RMN-ului a iesit ca am apa la genunchi. Se sau nu se recomanda sa o scot? Acum 8 ani am fost la Foisorul de Foc cu aceeasi problema si mi sa dat ca tratament Nifluril...problema este ca nu se mai gaseste acest unguent; cunoasteti altul care sa-i fie echivalent? Va multumesc

Raspunsuri (3)

raluca

acum 13 ani

De ce nu incerci sa vorbesti cu un medic ortoped sa vezi care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmezi pentru a scapa de aceasta problema?

Study

acum 13 ani

am fost la medic si mi-a recomandat DICLAC care este = cu 0...

reteta de pe net

acum 13 ani

Coada-calului contra apei la genunchi

Asa cum si eu am beneficiat de pe urma unor retete publicate in revista "Formula As", vreau sa intorc binele primit, trimitandu-va o reteta care nu-i deloc costisitoare si face minuni. Este vorba despre compresele cu coada-calului pentru apa la genunchi (hidartroza sau hidartrita). Cum se procedeaza: deasupra unui vas cu apa care fierbe in clocot se pune o strecuratoare in care este un pumn de coada-calului. Cand vaporii au incins plantele, se rastoarna continutul pe o panza curata si se leaga strans compresa pe locul bolnav. Deasupra se mai pune un fular de lana pentru a retine caldura mai mult timp. Compresa se pune seara si se lasa pana dimineata. In timpul zilei, se beau trei cani de ceai de coada-calului. Eu am facut apa la genunchi in urma unei cazaturi si umflatura era de marimea unui ou. Dupa 10 zile a disparut complet.