anticonceptionale

Diverse

Postata de lau78 cu 13 ani in urma.

iau anticonceptionale de 2ani am luat toate pastilele dar pe a21 a la o jumatate de ora am vomitat .pot pati ceva mentionez ca nu am avut contact nici inainte nici dupa .dar eu ma gandesc sa nu fac hemoragie sau alceva .

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Daca ai vomitat in primele 4 ore e ca si cum nu ai fi luat pastila, ca si cum ai fi uitat-o. Nu inteleg ce legatura are cu hemoragia. Nu mai esti protejata. Foloseste prezervativ toata luna.

Iuli

acum 13 ani

Inca ceva: la varsta dvs incep sa fie contraindicate anticonceptionalele (dupa 30-35 de ani). Daca aveti un copil, luati in considerare steriletul, iar daca nu, ganditi-va la alta contraceptie. Sanatatea este mai importanta decat altceva.

ina

acum 13 ani

singura problema ar fi de protectie, ac***a in vedere ca era ultima din folie, foloseste pe parsursul celor 7 zile de pauza o alta metoda de protectie, iar in momentul in care vei incepe noua folie totul va reveni la normal. Nu o sa apara hemoragie pt ca ati vomat o pastila.

bulugean diana

acum 13 ani

Buna. Am luat si eu anticonceptionale si mi-au afectat ficatul. Am vomitat si eu timp ce o saptamana si jumatate pana mi-am facut analize. Am ajuns la spitalul de boli infectioase diagnosticata hepatita toxic - medicamentoasa.
Am urmat un tratament corespunzator si un regim .
acum sunt foarte sensibila la ficat. \\