anticonceptionale

Diverse

Postata de mayamaru cu 14 ani in urma.

iau yasmin de 2ani ?cat timp le mai pot lua?

Raspunsuri (2)

arysa

acum 14 ani

Eu am inceput sa iau din iarna ,anul trecut si medicul mi-a spus ca daca nu am nicio boala le pot lua mereu...nu stiu ce inseamna mereu la el, dar acest raspuns l-am primit eu.Nu am intrebat cat anume ca nici eu nu stiu cat anume o sa le iau.numai bine

Helen

acum 14 ani

medicii de regula nu zic nimic in defavoarea anticonceotionalelor, insa cei care fac parte din sistemul sanitar recunosc efectele adverse datorate folosirii lor, mai ales pe temen lung. In ceeace ma priveste, nu as folosi niciodata! Substanta de baza a pilulelor anticonceptionale este progesteronul, iar aceasta induce organismului impresia ca esti insarcinata. Daca pui pret pe sanatatea ta, cerceteaza si cauta alte metode pt. prevenirea unei sarcini nedorite. Multe sanatate