Anestezie

Diverse

Postata de sharpei cu 8 ani in urma.

Buna ziua. Am fost operata luni, 18 mai, la genunchi, si mi s-a facut anestezie rahidiana. de 2 zile imi schimb eu pansamentul si am observat o zona mica care mai este amortita -este normal?
Tin sa mentionez ca anestezia nu a avut efect in totalitate- adica am simtit tot ce imi lucrau la genunchi. Am auzit se mai intampla sa se blocheze anestezia...

Raspunsuri (4)

C0ryna

acum 8 ani

Mai bine ati auzi ce zice medicul care v-a operat , eventual anestezistul. De ce nu-i intrebati?

sharpei

acum 8 ani

pentru ca nu am numarul anestezistului, iar domnul doctor e foarte ocupat si nu prea dau de el-am fost operata in alt oras. si as fi vrut sa intreb mai intai aici, inainte sa ma alarmez si sa merg la un doctor.

C0ryna

acum 8 ani

:) Mie mi se pare aiurea ca pt siguranta ta sa te pui in baza unui forum.

sharpei

acum 8 ani

atunci tu de ce esti pe forum ??

unii oameni se panicheaza pentru multe lucruri, unele chiar banale...si luand in considerare ca este inca devreme de cand am avut anestezia, am vrut sa cer o opinie de aici,mai ales ca se cheama "sfatul medicului" , inainte sa ma panichez si eu , si sa incep sa umblu prin spitale dupa doctori ca sa ma consulte contra-cost...

daca e cineva aici care ma poate indruma , ok, daca nu, atunci daca persista amorteala, normal ca am sa caut un doctor aici. dar nu am vrut sa ma panichez degeaba...am sperat la un raspuns mai concret.

P.S. : nu vreau cearta sau alte probleme cu nimeni.
noapte buna.