analize gratuite

Diverse

Postata de georgeta2115 cu 10 ani in urma.

buna

am o intrebare poate ma ajuta cineva cu un raspuns....prin luna martie mi-am facut analizele de sanatate cele mai uzuale in mod gratuit cu bilet de trimitere de la medcul de familie, luna aceasta as dorii sa mi le repet pt ca atunci nu toate analizele mi-au iesit in indici corecti insa intampin o problema....medicul de familie nu mai doreste sa-mi acord inca o data gratuitate la analizele respective pe motiv ca mi le-am facut o data...

poate cineva sa-mi spuna de cate ori pe an se poate acorda gratuitate la unele analize, cele uzuale, sange, urina in conditiile in care sunt salariat si am platite la zi toate contributiile la sanatate

va multumesc

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

La recomandarea unui medic specialist, ( de ex internist), puteti repeta analizele ori de cate ori este nevoie. Asadar, aveti nevoie de consultul medicului internist si de recomandarea lui de a repeta analizele ( daca este cazul), printr-o scrisoare medicala adresata medicului de familie.

georgeta2115

acum 10 ani

am o reteta de la medic specialist oftalmolog si cu toate acestea medicul de familie nu vrea sa-mi acorde analizele respective gratuit

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Atunci va puteti schimba medicul de familie.