amorteala mainilor , durere de cap , respiratie grea

Diverse

Postata de Spornic96 cu 10 ani in urma.

Buna seara , de ceva timp ma consult cu probleme de respiratie , simt ca nu am destul aer , cateodata am dureri de cap , care imi dispar , cand senzatia de lipsa de aer este mai puternica simt si o amorteala a mainilor ,am facut diferite analize la toate organele interne , radiografie pulmonara , ekg , totul e normal , am fost si la orl si mi s-a zis ca am rinita alergica , insa chiar si cand am nasul desfundat simt ca nu am aer , nu stiu ce sa mai cred , credeam ca este o problema psihica , am fost la psiholog cateva sedinte timp in care m-am simtit oarecum mai bine insa aceasta respiratie nu disparea , dupa ce psihologul mi-a spus ca nu mai este nevoie sa merg la sedinte , la aproximativ 2 saptamani mi-a aparut iar aceasta stare , imi este frica sa nu fie ceva neurologic sau poate sinuzita deoarece imi si curge nasul incontinu si mi se infunda cand ma trezesc, starea de lipsa de aer aparea cand fumam o tigara , insa la un moment dat aceasta stare a devenit aproximativ continua si o am de 3 luni.Credeti ca e nevoie sa ma duc dinnou la psiholog sau sa fac un control neurologic?

Raspunsuri (2)

Spornic96

acum 10 ani

Mentionez ca am 17 ani.

Voicu Reli Daniela

acum 7 ani

Sinusurile sunt problema, mergeți la orl și luați medicamentul montelukast actavis