Amiloidoza

Diverse

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Va rog sa ma indrumati unde si ce as putea face pentru a ma trata sau pentru a incerca macar. Diagnosticul, de amiloidoza ereditara de tip lizozin cu afectare renala si hepatica, a fost pus de catre Dl. Doctor Coriu Daniel. Sunt programat in maxim 10 zile pentru transplant renal pentru a-mi ameliora situatia, dar totusi simt ca se poate mai mult de atat, adica o solutie.
Multumesc anticipat pentru orice informatie!

Raspunsuri (4)

antonela beatrice

acum 15 ani

BUNA CIPRIAN.SI EU AM 21 de ani si am fost diagnosticata tot de dr. coriu daniel cu amiloidoza renala dar mie nu mi-a spus nimi de nici transplant renal nu stiu cat de grav este la tine dar as vrea sa stiu mai multe despre aeasta boala pt. ca eu nu prea stiu nimic.banuiesc ca pana la aceasta data ai facut transplantul cum te simti?

ana maria2393368

acum 15 ani

Buna Laura, da am facut transplantul renal si e bine. Amiloidoza renala nu am auzit, ar trebui sa stai de vorba cu dl doctor Coriu mai serios si sa retii numele exact al afectiunii tale, ptr ca daca ai cu afectare renala este foarte grav. Daca mai ai intrebari te rog nu ezita.

ana maria2393368

acum 15 ani

Buna Laura, da am facut transplantul renal si e bine. Amiloidoza renala nu am auzit, ar trebui sa stai de vorba cu dl doctor Coriu mai serios si sa retii numele exact al afectiunii tale, ptr ca daca ai cu afectare renala este foarte grav. Daca mai ai intrebari te rog nu ezita.

antonela beatrice

acum 15 ani

ti-am mai lasat mesaje dar tu nu ai mai raspuns deloc mi-as dori sa discutam mai multe despre acest subiect.adresa mea de email este"[email protected]".am vb. cu dr. motoi otilia si mi-a spus ca la mine amiloidoza a pornit in urma unei artrite pe care o am intra pe adresa mea si vb. mai multe.te rog.sper ca esti bine ac***a in vedere ca nu ai mai dat nici un semn de viata