ameteala

Diverse

Postata de yssa cu 12 ani in urma.

buna ziua,inainte cu cateva zile de menstruatie,am niste stari de ametea si oboseala ,se intampla de vreo 2 luni.(analizele toate imi sunt ok).Ce ma indrumati sa fac?Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Simptomelel prezentate pot fi in legatura cu o hipocalcemie (lipsa de calciu), evidentiata prin valoarea calciuluo total si ionic seric, magneziu seric. In perioada menstruala incercati suplimentarea cu preparate pe baza de calciu.verificati si nivelul vitaminei D serice, aceasta este necesara absorbtiei calciului.