ambroxol 30mg

Diverse

Postata de roberta66 cu 12 ani in urma.

Se poate administra AMBROXOL 30mg-la copil de 5 ani daca are tusa productiva si daca se poate cate zile trebuie administrate?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Din câte cunosc la copii cu vârsta mai mică de 6 ani ar fi de preferat administrarea de sirop ce conţine Amboxol (Ambroxol sirop 30 mg/5 ml). Durata tratamentului se stabileşte de către medic, în funcţie de severitatea şi evoluţia bolii.