Am voie sa fac fiziotrapie

Diverse

Postata de Ramona-Alexandra cu 15 ani in urma.

In urma unui RMN lombar am fost diagnosticata cu fisuri discale si deprotuzarea discurilor L5-S1.Medicul neurochirurg mi-a spus ca nu e caz de operatie dar sa fac fizioterapie, neurologul a specificat ca fizioterapia imi pote face rau prin amplificarea durerilor si chir provocarea unei crize, asa ca mi-a prescris tratament cu medicamente.Nu stiu cum e mai bine sa procedez.

Raspunsuri (1)

rqavan

acum 15 ani

FizioterapiaNU se face in timpul crizelor dureroase intrucit le poate agrava.Eu zic ca celmai bine e sa urmezi tratamnetul prescris de neurolog si sa vezi efectul asupra simptomatologiei.Eventual sa repeti rmn daca neurologl considera la sf. terapiei