Am putea avea probleme cu inima?

Diverse

Postata de MIOARA7140137 cu 14 ani in urma.

Va multumesc in legatura cu raspunsul pe care mi l-ati dat pentru soacra mea ,intradevar ofloxinul ia fost dat pentru o infectie urinara insa ea nu a inteles.Sotul meu in ultima vreme se plange de o amorteala a maini stangi,de intepaturi in piept ar putea avea legatura cu inima? Tin sa mentionez ca fumeaza .Aceelasi lucru il patesc si eu doar ca mie acum cateva zile mi-a crescut tensiunea la 7/14 desi se spune ca este o tensiune normala eu nu am avut niciodata tensiunea mai mare de 7/9.Am avut ameteli si dureri groaznice de cap si timp de 5 min. mi-a curs sange pe nas. Oare ce ar putea sa fie,anemie sau din cauza stresului a oboselii?

Raspunsuri (1)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Durerea descrisa de Dv se poate datora: unei afectiuni cardiace, pulmonare sau posibil sa fie de origine nervoasa, din regiunea toracica. Pentru a pune un diagnostic cat mai corect v-as recomanda sa faceti un consult la cardiologie care sa constea in eco cord, EKG si daca trebuie si un test de efort. Pentru plaman v-as recomanda pentru inceput o radiografie toracica si daca se observa ceva atunci sa continuati cu alte investigatii.