am o mare teama....glanda sa fie?

Diverse

Postata de rania86 cu 10 ani in urma.

am probleme cu glanda de 4 ani....o tratez,fac analize,o tin din scurt,e hipertiroidie....am avut multe probleme pana am stabilizat-o....acum sunt bine....insa am o problema....anul trecut o bucata de vreme(vreo 4luni)nu am mers la medic si am luat medicamente (medrol) de capul meu cantitati anormale.....datorita alimentatiei....si a medrolului cred ca s-a intamplat ceva.....tin sa precizez ca diagnosticul e bazetof(scuze daca nu am scris corect).....cum spuneam...am inceput sa ma unflu la fata....am mers la medic ,am oprist ,mi-a dat innapoi unflatura dupa vreo 2 luni...insa marea problema e ca am observat,cand deschid gura (ca si la un stomatolog)sau pronunt vocala O mai profund,tamplele mi se unfla ca niste ousoare ca sa spun asa...au o deformare.....ce pot sa fac ca mi-e tare frica.....s-a modificat ceva si nu stiu cum pot regla,medicul mi-a spus acum 6 luni ca se vor trage in timp dar cand?ma gandesc sa nu fie ceva mai grav :((((,va rog din suflet sa ma ajutati ,chiar si cu un sfat.....va multumesc

Raspunsuri (1)

Mirna

acum 10 ani

Citeste si tu aici pe site despre boala Basedow. Vezi daca te incadrezi, fa-ti analize de sange si mergi sa te vada un specialist. Nu sta sa tremuri de frica acasa, ocupa-te de problema.