Am nevoie de un sfat/ajutor

Diverse

Postata de Elena343 cu 15 ani in urma.

Bunica mea (eu am 14 ani), a suferit un AVC Ischemic Verterbo-Bazilar, in urma cu 3 ani jumatate. De atunci, se misca doar prin casa, nu a iesit deloc afara, face tratament din 3 in 3 luni cu Cerebrolysin, si la primavara, ne-am gandit s-o scoatem umpic afara, la o plimbare, la aer curat.

Ce sanse sunt ca sa-si mai poate reveni (sa umble din noua afara) -> in casa umbla destul de bine, tensiune este normala acuma 140-150mmHg cu 60-70mmHg (ea ac***a regulat 200-210 mmHg inainte de AVC).

Ameteste destul de des (are prescris Betaserc), in rest e bine.

Multumesc si astept opinii

Raspunsuri (1)

Dorina6899908

acum 15 ani

In privinta sanselor, doar medicul curant se poate pronunta, dar eu cred ca o plimbare afara, insotita,nu cred ca-i poate dauna. Multa sanatate bunicei !