Am nevoie de un raspuns urgent va rog frumos

Diverse

Postata de iasmina157101 cu 13 ani in urma.

Buna diminiata acu mÂșam trezit si am o mancarime groaznica de maine maini ma refer doar de la incheieturile palmelor in jos palmele si dosul palmelor e groaznica mancarimea ..si aseara am simtit un pic da nam bagat in seama azi dim am simtito de cum mam trezit din pat e groaznic ma mananca de nu mai pot si degetele ..am senzatia ca mi sau unflat un pic caci imi scot ff greu inelul de pe deget iar pe mana cealalta inainte imi cadea inelul acu daca il pun deabea il bag ...va rog ce sa fac ?? sa fug repede la spital ??.. mam trezits si cu o usoara ceatza in ochii da acu sunt bine cu ochi da mainile ma mananca ..leam bagat sub apa calduta dar degeaba va rog un raspuns urgent

Raspunsuri (7)

iasmina157101

acum 13 ani

sa fug repede la spital in diminiata asta ?? ..

Adrienne

acum 13 ani

Daca ai mai aproape o farmacie, cumpara cateva comprimate de Claritine, pare a fi o alergie. Gandeste-te ce ai mancat ieri sau, daca ai schimbat detergentul de rufe, balsamul sau ai fost in contact cu o alta substanta...... intr-un mediu care ar fi putut sa-ti provoace o alergie. Daca intervin disfunctii de repiratie ,mergi de urgenta la spital.

iasmina

acum 13 ani

multumesc acu ma duc la farmacie ..medicul meu e in vacanta :( asa ca pana saptamana ce vine tre sa astept ... nu vreau sa ma duc la alt medic ..multumesc din suflet ..adevarul ca ma luat de aseara dupa ce am mancat smantana trimisa de acasa dar era foarte buna nu era rea e probabil de la ea

Adrienne

acum 13 ani

Un aliment ca sa produca alergie ,nu este nevoie sa fie stricat............

iasmina

acum 13 ani

un om se naste alergic la ceva anume sau poate deveni alergic intre timp?

Adrienne

acum 13 ani

Oamenii par sa mosteneasca tendinta de a fi alergici. Deci, predispozitia de a dezvolta alergii este genetica.

iulian

acum 12 ani

Cam de 2 luni am o mancarime pe dosul palmelor ,seara si dimineata mai accentuat.
Ce ma sfatuiti sa fac?