Am nevoie de ajutor,nu stiu ce sa fac si la cine sa apelez!

Diverse

Postata de fairyrr cu 10 ani in urma.

am avut primul contact sexual neprotejat cu prietenul vineri seara ,dar ejacularea nu s-a produs in vagin,a iesit inaine sa ejaculeze.
dupa 10 minute am inceput din nou,ideea e ca nu stiu daca el s-a sters sau daca i-a mai ramas sperma,adica am citit pe net o gramada de chestii cum ca totusi as putea sa raman insarcinata. ideea e ca trebuia sa-mi vin stopul,adica trebuie si inca nu mi-a venit. nu stiu ce sa fac,eu stiam ca spermatoizii mor in cateva secunde.. ati putea va rog frumos sa-mi dati un raspuns?ma gandeam sa merg la ginecolog si sa-mi iau anticonceptionale..

Raspunsuri (3)

membru244612

acum 10 ani

Risti sa fii insarcinta, chiar si lichidul lubrifiant pe care barbatii il elimina fara sa simta inainte de ejaculare, contine sperma. Fa un test de sarcina rapid!

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Dupa datele furnizate, se pare ca nu erati in perioada fertila ( =14 zile inainte de urmatoarea menstruatie).
Exsta si alte cauze care pot duce la intarzierea menstruatiei: stresul, tulburarile hormonale, infectiile din sfera pelvina, etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

fairyrr

acum 10 ani

multumesc frumos,mi-a venit menstruatia ieri,deci cred ca totul este bine. oricum am de gand sa fac un control ginecologic in curand :)